KOMANDAS GALVENĀ TRENERA KOMENTĀRS PĒC REGULĀRĀS SEZONAS

06.03.2022 15:25
Līdz ar regulārās sezonas noslēgumu, piedāvājam izlasīt pāris komentārus no komandas galvenā trenera. Vitālijs Voskāns komandai pievienojies pavisam nesen, bet laiks bijis pietiekams, lai izdarītu secinājumus par pašlaik paveikto un sākt nospraust mērķus arī nākamajai sezonai! Par to jau vairāk pastāstīs pats treneris.
Par pašu Vitāliju Voskānu - dzimis Rēzeknē 1973. gadā un ir viens no zināmākajiem telpu futbola speciālistiem Latvijā! Ieguvis UEFA B FUTZĀLA un UEFA A FUTBOLA licences, kā arī piedalījies dažādos Latvijas Futbola Federācijas, Krievijas Futbola Asociācijas, UEFA un FIFA rīkotos semināros par spēlētāju sagatavošanu un trenēšanu.
No 2010. gada līdz 2021. gadam bijis TFK RĒZEKNE komandas galvenais treneris, kura startējusi Latvijas telpu futbola 1. līgā un Virslīgā! Bijis arī TFK RĒZEKNES futzāla skolas galvenais treneris. Vitālijam arī uzticēts darbs ar izlases telpu futbolistiem U-19 un U-21 vecumā! No 2018. gada līdz 2021. gadam strādājis ar U-19 izlasi, ar kuru arī piedalījies UEFA Eiropas Čempionāta finālturnīrā!
Foto no Vitālija Voskāna arhīva

Vitālijs Voskāns – komandas FC NIKERS (Kuldīga) galvenais treneris.
"Priekš manis vissvarīgākā īpašība amatieru komandā – katra komandas spēlētāja milzīga vēlēšanās augt un attīstīties telpu futbolā."

"Pagājuša gada decembrī ar kluba FC Nikers vadību tika panākta vienošanās par manu darbu kluba amatieru komandā galvenā trenera amatā. Mūsu sadarbības pamatideja – komandas sagatavošana jaunajai (2022./23.) telpu futbola Virslīgas sezonai, bērnu-jaunatnes telpu futbola skolas veidošana un telpu futbola attīstība Kuldīgā."

"Pirmajā tikšanās reizē ar komandu uzreiz esmu atzīmējis man vissvarīgāko īpašību amatieru komandā – katra komandas spēlētāja milzīga vēlēšanās augt un attīstīties telpu futbolā. Ir vairāki puiši, kas, nežēlojot laiku, spēkus un veselību, atbrauc uz Kuldīgu uz visiem treniņiem, gatavojoties spēlēm. Komandā ir jaunieši ar labu potenciālu un perspektīvām. Svarīgi arī, ka kluba vadība, Zigmunda Dvarona personā, ir ieinteresēta kluba/komandas attīstībā. Zigmunds daudzus gadus ir izrādījis mīlestību pret telpu futbolu un labas organizatoriskās spējas, kas ļāva komandai nokļūt līdz Latvijas telpu futbola Virslīgai. Visi minētie faktori arī ietekmēja manu galīgo lēmumu – uzsākt darbu ar šo saliedēto kolektīvu."

"Mana pārcelšanās un darba uzsākšana notika janvāra vidū. Taču pēc divām treniņnodarbībām komandas sagatavošanā iejaucās karantīna ar spēļu pārcelšana. Septiņu dienu laikā mums bija plānots aizvadīt spēles ar trim čempionāta līderiem (FK Raba, FK Nikars, FC Petrow). Gatavojoties šīm spēlēm, mums izdevās aizvadīt tikai trīs treniņus ne pašā optimālākajā sastāvā. Izmantojot teorētiskās videonodarbības, spēlētāji iepazinās ar spēles taktikas pamatprincipiem aizsardzībā un uzbrukumā, kā arī analizējām pretinieku spēli un savas pamata kļūdas. Praktiskajā daļā akcents tika likts uz zonas aizsardzību, pretuzbrukumu, izkļūšanu no pretinieka presinga un uz standartsituāciju izspēli uzbrukumā."

FC NIKERS pret FK NIKARS /06.02.2022./ (Foto - Laura Vilerte)

"Aizvadītajās spēlēs ar čempionāta līderiem puiši nodemonstrēja gan rakstura spēku un komandas saliedētību, gan pozitīvas izmaiņas komandas spēles kvalitātē. Šo nedēļas ciklu uzskatījām kā sagatavošanos izšķirošajām spēlēm par iekļūšanu sacensību izslēgšanas spēļu stadijā, pret komandām, ar kurām esam spējīgi konkurēt esošajā attīstības stadijā. Rezultātā, izmantojot tās sākotnējās iemaņas, ko esam ieguvuši treniņprocesā, mums izdevās izpildīt minimālo uzdevumu."

"Šobrīd mēs gatavojamies ceturtdaļfināla spēlēm (līdz divām uzvarām) ar vienu no pretendentiem uz uzvaru šīs sezonas čempionātā (FK Raba, FC Petrow). Mūsu pretinieks tiks noskaidrots 6.martā pēc regulārā čempionāta noslēdzošām spēlēm. Mēs reāli novērtējam savus spēkus un iespējas uz šo brīdi un neizvirzām augstus ambiciozus mērķus. Mēs jau esam apmierināti ar to, ka esam iekļuvuši nākamajā sacensību kārtā un uzdāvinājuši mūsu līdzjutējiem vismaz divas spēles ar vienu no čempionāta labākajām komandām."

"Komandas nākotnes plānos ir dalība Latvijas Kausa 2022. gada izcīņā, kura fināla norise tiek plānota Arēnā Rīga, kā arī vasaras sagatavošanās un komandas komplektēšana jaunajai 2022./23. sezonai. Kluba plānos ir jauniešu telpu futbola turnīra (19.martā) rīkošana BALTIC FUTSAL LEAGUE (U17) ietvaros, kura uzvarētāji dosies uz turnīra finālposmu Toledo pilsētā (Spānija), kas norisināsies 2022.gada 13.-15.maijā. Tiek plānots arī uzsākt bērnu uzņemšanu kluba telpu futbola skolā."

"Mūsu kopējais mērķis – turpmākā telpu futbola attīstība Kuldīgā un reģionā, izmantojot pilsētas vadības un uzņēmēju aktīvu atbalstu, kā arī bērnu, jauniešu un pieaugušo piesaisti sportam. Un, protams, gaidām mūsu komandas līdzjutējus pilsētas sporta halles tribīnēs. Fano par savējiem!"

Tā Vitālijs Voskāns. Pašlaik jau zināms, ka regulāro sezonu noslēdzam 7. vietā un ceturtdaļfinālā stāsimies pretī FC PETROW/JELGAVA komandai! Cīņa izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā risināsies līdz divām uzvarām vienai komandai. Gribam izteikt lielu pateicību visiem Kuldīgas komandas atbalstītājiem, aizvadot interesanto un saraustīto debijas sezonu telpu futbola Virslīgā! Tagad tikai uz augšu. Par stipru Kuldīgu!