Trīs punkti izbraukumā pret Talsi/FK Laidze!

27.06.2015 23:39
Šodien, 27.06.2015., 2. līgas čempionātā devāmies izbraukuma spēlē uz Talsiem, kur cīnījāmies pret Talsi/FK Laidze komandu. Spēles sākumu iesākām pārliecinoši un jau no pirmajām minūtēm ieguvām iniciatīvu neļaujot pretiniekiem izviedot bīstamus momentus pie mūsu vārtiem. Spiedienu arvien palielinot, pēc lieliskas Artūra Š. (#17) piespēles, precīzi ar galvu raidot bumbu vārtos, spēles rezultātu atklāja Artūrs Liepiņš (#10).

Pēc pirmo vārtu guvuma, turpinājām aktīvi uzbrukt un izveidojām vairākus labus vārtu gūšanas momentus, taču vārtus gūt neizdevās. Pēc kārtējā uzbrukuma izspēles, teicamu izrāvienu uz vārtiem veica Artūrs L. (#10), taču sitienu uz vārtiem pretinieki atvairīja, bet bumba veiksmīgi atleca pie Artūra Š. (#17) kurš ar teicamu sitienu tālajā vārtu stūrī dubultoja mūsu pārsvaru-2:0.

Pēc otro vārtu zaudējuma pretinieki, ne bez tiesnešu lielas labvēlības (nezinam kapēc, bet uz šo spēli tiesnešu brigāde bija nozīmēta no Talsiem!) mēģinot laust spēles gaitu, sāka spēlēt daudz agresīvāk. Taču kārtējo bīstamo momentu izdevās izveidot mūsu spēlētājiem, un tika iegūtas tiesības uz kārtējo stūra sitienu. Stūra sitienu izpildījām perfekti, un Gatis R. (#33) raidīja bumbu vārtos, taču līnijtiesnesis (laikam saskatījies nesen notikušo pasaules kausu), pacēla karodziņu, fiksējot aizmuguri mūsu spēlētājam, un vārti netika ieskaitīti. Jāpiemin, ka līnijtiesnešiem uz formām nebija neviena tiesnešu kategoriju atpazīšanas uzšuvju(emblēmu), kas liecina par tiesnešu kategoriju neesamību.

Turpinot aktīvi uzbrukt, veidojot vienu bīstamu uzbrukumu pēc otra un pretiniekiem spēlējot aizvien rupjāk, neiztur arī galvenais tiesnesis un nošvilpj sodu pret Gati J. (#3), tā kā pārkāpums tika izdarīts soda laukuma robežās, uz mājnieku vārtiem nozīmē 11 m soda sitienu. "Pendeli" ar precīzu sitienu realizē mūsu pieredzējušākais spēlētājs Gatis R. (#33), un pēc pirmā puslaika rezultāts 3:0 mūsu komandas labā.

Otrais puslaiks iesākās ar pārliecinošu mūsu spēlētāju pārsvaru un nekas neliecināja par turpmāko "ārprātu", kas notika laukumā! Mājinieku spēlētāji visiem spēkiem centās satraumēt mūsu spēlētājus, nemaz nedomājot par veiksmīgu uzbrukumu veidošanu un vismaz goda vārtu gūšanu. Dīvainākais šajā situācijā bija visu trīs tiesnešu pielāgošanās savu (talsinieku) spēlētāju pārlieku agresīvajam spēles stilam, uzskatot to par normu. Vienā no epizodēm, kur mūsu spēlētājam tika parādīta kārtējā apšaubāmā dzeltenā kartiņa, rezervistu soliņš skaļi iebilda par nepamatoto kartiņu, uz ko spēles tienesis, pieskrienot pie rezervista soliņa, pateica, citēju,: "ko Jūs tur malā......, Jūs tāpat no Talsiem ārā netiksiet"!!! Šāda, tiesneša, draudēšana bija šoks gan spēlētājiem, gan rezervistiem, gan visiem pārējiem atbraukušiem skatītājiem!

Turpinoties "NE"futbolam, vārti otrajā puslaikā netika gūti, un, skanot spēles beigu signālam, rezultāts saglabājās 3:0 FC Nikers labā. Prieks par iegūtiem trīs punktiem, taču liela vilšanās par Talsu futbola kultūru un, protams, tiesnešu brigādes pilnīgo neprofesionālismu!